Jesteś tutaj: Start / Dietetyka

Dietetyka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Diety i zalecenia opracowujemy dla każdego indywidualnie, z uwzględnieniem stanu zdrowia (choroby przebyte, choroby współistniejące), alergii, masy ciała, aktywności fizycznej, upodobań i umiejętności kulinarnych, godzin pracy.
Oprócz planu żywieniowego oferujemy również wsparcie i motywację w dążeniu do wyznaczonych założeń.
Naszym celem jest pomoc w zmianie nawyków żywieniowych oraz eliminacji błędów, co doprowadzi do trwałej utraty zbędnych kilogramów i dlatego nie zalecamy stosowania suplementów pomagających w szybszym chudnięciu.

Artykuły

Oferta dla Ciebie

Zapraszamy :

  • osoby, które chcą schudnąć
  • osoby, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać, zmienić swoje nawyki żywieniowe
  • jeśli lekarz zalecił dietę ( choroby wątroby, trzustki, nadciśnienie, zaburzenia lipidowe, cukrzyca, itd.)
  • osoby, które chcą przybrać na wadze
  • kobiety ciężarne i przygotowujące się do ciąży
  • dzieci i młodzież z nadwagą
  • osoby uprawiające sport

Dla tych co nie mogą bądź nie chcą wychodzić z domu oferujemy poradę w Ich własnym domu.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta trwa około 30-60 minut. W trakcie pierwszej wizyty chcemy dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej. Przeprowadzany jest szczegółowy wywiad żywieniowo- medyczny dotyczący Twojego stylu życia, sposobu odżywiania, stanu zdrowia, aktywności fizycznej oraz upodobań i umiejętności kulinarnych . Wszystkie informacje posłużą do przygotowania zaleceń modyfikacji dotychczasowego sposobu odżywiania lub stworzenia indywidualnej diety, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel. Na pierwszej wizycie dokonujemy też pomiaru wzrostu, obwodu talii oraz bioder i analizy składu ciała przy pomocy profesjonalnego urządzenia. (oczywiście pomiary nie są dokonywane, jeśli sobie tego nie życzysz). W poradni pomiar ten dokonywany jest przy wykorzystaniu bioimpedancji elektrycznej (BIA). Stosując BIA można określić: zawartość tkanki tłuszczowej, masy tkanki mięśniowej i kostnej, stopień nawodnienia organizmu.

Czytaj więcej o: Pierwsza wizyta

Wizyta kontrolna

Na wizycie kontrolnej omawiamy błędy żywieniowe, co było trudne, co udało się osiągnąć. Wykonujemy analizę składu ciała aby dowiedzieć się czy ustalony plan żywieniowy jest skuteczny, czy odchudzanie przebiega w sposób prawidłowy, tzn. czy faktycznie chudniesz z tkanki tłuszczowej a nie np. z wody, czy mięśni.

Analizator Tkanki Tłuszczowej

Przejdź do - Analizator Tkanki Tłuszczowej

Analizator Tkanki Tłuszczowej SC 240 MA, za pomocą którego dokonywana jest analiza, działa na zasadzie bioelektrycznej impedancji (Body Impedance Analysis). Dzięki tej metodzie można określić: zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, procentową zawartość mięsni i beztłuszczowej masy ciała, stopień nawodnienia organizmu, wiek metaboliczny organizmu oraz szybkość przemiany materii. Metoda ta polega na zmierzeniu oporu elektrycznego tkanek, przez które jest przepuszczany prąd o niskim natężeniu.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-11-11
Data publikacji:2015-11-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:admin
Liczba odwiedzin:1677