Jesteś tutaj: Start / Kosmetyka / HIFU

HIFU

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
1 maja 2018

HIFU czyli High Intensive Focused Ultrasound -technologia wysoko skoncentrowanej wiązki energii. To technologię II generacji. Rewelacyjnie sprawdza się w zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy. Sama technologia jest znana od dawna, już 20 lat temu stosowano ją w medycynie do usuwania guzów, m.in. raka prostaty.   HIFU, podobnie jak USG, wykorzystuje ultradźwięki, czyli bezpieczną falę akustyczną. O ile w USG fala określonej częstotliwości działa jak radar, odbijając się od różnych struktur, np. wątroby czy płodu, a potem wracając, rysuje obraz na ekranie, to w HIFU zadaniem fali ultradźwiękowej jest powodowanie ruch komórek, tkanek. Jeśli nadamy fali odpowiednią częstotliwość, spowoduje w tkance tarcie, a przez to efekt przegrzania lub wręcz kontrolowanego poparzenia. Pojawia się ono w zasadzie tylko na końcu stożka tworzonego przez falę. Zjawisko to powoduje stymulację i regenerację tkanek, a także skracanie się włókien kolagenu. Nieduży efekt może być widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać od kilku miesięcy do pół roku. W większości przypadków wystarczy wykonanie jednego zabiegu. Efekt utrzymuje się nawet do 18 miesięcy, w niektórych przypadkach nawet do 2 lat.

Efekty zabiegu HIFU:

- zagęszczenie skóry,

- zmniejszenie wiotkości,

- wyostrzenie konturu twarzy,

- ujędrnienie skóry na szyi i policzkach,

- uelastycznienie skóry,

- redukcja zmarszczek,

- zmniejszenie porów.

- redukcja tzw. „chomików” i podwójnego podbródka

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Zabieg HIFU jest nieinwazyjny i bezpieczny dla większości osób.

Do przeciwwskazań bezwzględnych należą:

- choroby serca (rozrusznik),

- nowotwory złośliwe,

- przebyte udary mózgu,

- skłonność do powstawania keloidów,

- stany gorączkowe,

- ciąża, połóg,

- dermatozy,

- depozyty kwasu hialuronowego na powierzchni zabiegowej.

Przeciwwskazaniami względnymi są:

- złe samopoczucie,

- alergie,

- menstruacja,

- wcześniejsze zabiegi powodujące intensywne złuszczanie, peelingi,

- zmiany trądzikowe (łącznie z trądzikiem różowatym),

- skóra opalona.


Procedura zabiegowa

Zabieg nie wymaga wcześniejszych przygotowań. W zależności od zastosowanych wartości bodźca, przy obniżonym progu bólowym można znieczulić miejscowo. Do oczyszczonej skóry, pokrytej żelem sprzęgającym osoba wykonująca przykłada głowicę urządzenia. Wyzwolenie bodźca sterowane jest manualnie (w przeliczeniu na pojedyncze impulsy) po precyzyjnym ustawieniu odpowiednio dobranego przetwornika do danej części powierzchni zabiegowej według ściśle określonej techniki mapowania.

Deponowanie bodźca o zróżnicowanej częstotliwości wykonywane jest wymiennymi końcówkami głowicy na różnych głębokościach w zależności od okolicy zabiegowej.

System komputerowy obsługujący urządzenie zapewnia precyzyjne wykonanie, kontrolę prawidłowości oraz bezpieczeństwo zabiegu. Po zabiegu ewentualnie pojawiające się zaróżowienie skóry można złagodzić odpowiednim dermokosmetykiem. Nie zachodzi potrzeba rezygnacji pacjenta z codziennych zajęć. Czas zabiegu zależny jest od obszaru poddanego procedurze, wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Lifting ultradźwiękowy można wykonywać na całej powierzchni twarzy i szyi lub na wybranych obszarach, np. na czole, powiekach, podbródku, górnej wardze itd.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-01
Data publikacji:2018-05-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:admin
Liczba odwiedzin:258