Makijaż permanentny

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 marca 2017

Makijaż permanentny powstał w celu podkreślenia walorów stworzonych przez naturę. Makijaż ten nie rozmazuje się, dzięki temu zawsze wyglądamy pięknie. Jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet cierpiących na brak czasu, uprawiających sporty wodne, kobiet po chemioterapii, osób u których obserwujemy brak symetrii w kształcie ust, brwi. Dzięki zagęszczeniu  linii rzęs za pomocą makijaży permanentnego oko jest bardziej wyraziste.

 

 

Makijaż permanentny ust

Przy makijażu permanentnym ust możemy wykonać sam kontur, dzięki któremu uzyskamy równą linię i wyraziste zakończenie czerwieni wargowej. Możemy również wykonać cieniowanie nadając ustom naturalny wygląd, lub zupełnie je wypełnić uzyskując efekt ust pomalowanych pomadką. Usta zawsze wyglądają pięknie, a pociągnięcie przezroczystym błyszczykiem tylko podkreśli piękny kolor.

Makijaż permanentny oka, kreski

Uzyskanie równej kreski za pomocą eyelinera często sprawia wiele trudności i wymaga dużej wprawy i dokładności. Dzięki wykonaniu zagęszczenia linii rzęs lub delikatnie dekoracyjnej kreski nic prócz maskary nie potrzebujemy do wykonania perfekcyjnego makijażu. Pani lubiące mocny efekt mogą zdecydować się na znacznie grubsza i dekoracyjna kre skę.

Makijaż permanentny brwi

W zależności od oczekiwań i wskazania do wykonania pigmentacji łuku brwiowego dobieramy odpowiednią metodę makijażu permanentnego brwi. Najbardziej naturalną i obecnie cieszącą się największym zainteresowaniem metodą jest microblading i ombre.

Makijaż permanentny brwi wykonujemy następującymi metodami:

- Microblading
- Metoda włoskowa
- Ombre
- Ciemniowanie
- Wypełnienie
- Łączenie  różnych technik

Przeciwskazania do wykonywania makijażu permanentnego:

- reakcje alergiczne na barwniki,
-nowotwory,
- choroby skóry na powierzchni pigmentowanej ( m.in. łuszczyca, pokrzywka) i wykwity skórne
-choroby siatkówki i rogówki oka,
- Epilepsja
- choroby tarczycy, Hashimoto
- infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
- ciąża i okres laktacji,
- uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania,
- radio lub chemioterapia,
- świeże blizny,
- menstruacja,
- półpasiec,
- stany zapalne,
- poparzenie słoneczne,
- obniżenie odporności organizmu, infekcje, stany podgorączkowe,
- cukrzyca ( po konsultacji lekarskiej)
- przyjmowanie leków  uspokajających, nasennych, przeciwzakrzepowych, sterydowych (trudniejsze gojenie), przeciwzapalnych, antydepresyjnych, grzybobójczych i antybiotyków  (należy skonsultować się z lekarzem)

Przygotowanie przed zabiegiem

Na tydzień przed zabiegiem nie należy korzystać z woskowania, epilacji, depilacji, lasera. Kilka dni przed zabiegiem stosujemy delikatne preparaty do mycia i kremy nawilżające, natomiast nie stosujemy peelingów i bardzo tłustych kremów. Jeśli wystąpiła kiedykolwiek opryszczkę należy zastosować lek na receptę przeciwwirusowy (np.heviran) na 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Nie należy zażywać leków i substancji rozrzedzających krew w dniu zabiegu (aspiryna, ibuprofen, benadryl, alkohol, kofeina).

                                                    

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-03-20
Data publikacji:2017-03-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:admin
Liczba odwiedzin:636